Почетна / МК Сцена / Редослед на изведувачи на Макфест 2012

Редослед на изведувачи на Макфест 2012

 

Поради спортските настани што ќе се случуваат во наредните неколку викенди, а ќе се емитуваат на Првиот канал на МРТ, одржувањето на фестивалот „Макфест“ е одложено заради неможноста истиот да се пренесува во претходно закажаниот термин. Новите термини на одржување на фестивалот се 26-ти, 27-ми и 28-ми октомври 2012. „Макфест“ од оваа година се враќа на МТВ. Во прилог го објавуваме редоследот на изведувачите на 27-то издание на фестивалот.

    I ПОЛУФИНАЛНА
1    Антонио Тасевски
2    Давид Гром
3    Line Out
4    Самит Исаку
5    Сара Марковска
6    Амајлија бенд
7    Швалери
8    Victory
9    Емил Арсов
10    Мартин Мила
11    Христијан Тодоровски -Кико
12    ПМ
13    Александар Белов и Милица Мајсторовиќ
14    Соња Кочиќ
15    Фани Христова и Игор Митровиќ
16    Ивана Миланова и Били Звер
17    Томас
18    Ангелина Стојановска
19    Наталија Славева

 

    II ПОЛУФИНАЛНА
1    Александар Зораниќ
2    Тодор Стефанов
3    Елена Миленковска
4    Јасмин Алиевски
5    Иван Раденов
6    Евгенија Вржовска
7    Симона Жарки
8    Кирил Додевски
9    Синап
10    Денис Мурат
11    Лејла Хот
12    Емилија Гиевска и Филип Јордановски
13    Влатко Илиевски
14    Верица Пандиловска
15    Лена
16    Биба Додева
17    Тамара Тодевска
18    Александра Пилева
19    Лана Јурчевиќ

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!