Почетна / Телевизија / Големиот брат / Реалното шоу „Големиот брат“ со нова сезона од есен на Сител телевизија

Реалното шоу „Големиот брат“ со нова сезона од есен на Сител телевизија

 

Од септември на Сител – “Велики брат”

 

И потврдено. Балканската верзија на светски познатото реално шоу “Големиот брат” од септември се враќа со нова сезона. Последната сезона на Големиот брат со обични кандидати (не ВИП) имавме можност да ја следиме во 2011 година кога победи Хрватката Маријана и кога наш учесник беше Лестер. Претходно во обичната верзија на шоуто учествуваа близначките Вики и Кики кои предизвикаа вистински контроверзии кај македонските гледачи.

 

 

Шоуто од септември ќе се емитува во Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Хрватска, а кај нас ќе го пренесува Сител телевизија. Пријавувањето е во тек и за Македонците кои сакаат околу 100 дена да живеат затворени во најоткачената куќа во регионот.

Сите кои сакаат да се дел од ова реално шоу и да покажат кои се и што се, може да аплицираат на следниот линк :

http://velikibrat.emotion.rs/upitnik/

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе   …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!