Почетна / Сапуници / „Првата дама“ стартува од понеделник на Алфа

„Првата дама“ стартува од понеделник на Алфа

 

„ПРВАТА ДАМА“
од понеделник на Алфа телевизија во 16:50 часот

 

 

Палома е млада жена која зад себе го остава мачното минато за да може да го оствари сонот. Го остава својот вереник во малото крајбрежно село близу Картагена, откако ќе му ги ограби сите пари за да замине во главниот град Богота, со цел да го запознае Леонардо, претседателот на државата, да стане негова сопруга и да стане прва дама. Но, нема да биде лесно да дојде до престижната позиција. Нејзината намера не беше да повреди никого, но амбицијата и моќта бараат жртви. Големи жртви.

„Првата дама“ е супер продукција со елитен каст како Кристијан Мејер (Тормента), Карина Круз, Кати Санс (Чиста Крв), Хавиер Хати (Богати и Сиромашни), Жакелин Аренал, Хаиро Камарко и Наталија Херез.

 

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!