Почетна / Забава / ПОБРЗАЈТЕ: Влезниците за концертот на Владо и Тони се распродаваат

ПОБРЗАЈТЕ: Влезниците за концертот на Владо и Тони се распродаваат

 

Ситно се брои до најголемиот музички спектакл оваа година – концертот на едни најголемите имиња во светот на музиката, Владо Георгиев и Тони Цетински, закажан за на 18. февруари во спортската сала „Вип арена – Борис Трајковски“.

70 % од влезниците се распродадени, а истите до 15 февруари ќе останат по симболична цена од 600 денари за партер и 700 денари за седење. Затоа, не губете време и резервирајте карти преку онлајн-мрежата на „купикартизасе“ или пак купете од музичката продавница „Пола Југотон“, потоа „Розе Веро – 2“ и „Ситимол“.

 

– Остануваат уште многу мал број на билети. Владее огромен интерес кај публиката како за никој досега. Бидејќи ова е прв и единствен концерт во регионот, заинтересирани се луѓе и од околните градови од Србија, потоа Косовска Митровица и уште неколку други градови. Со оглед на тоа дека Владо и Тони првпат во животот пеат заедно и ќе бидат на иста сцена, ова ќе биде еден од најдобрите концерти оваа година – велат организаторите на овој концерт.

Не заборавајте дека има и организиран превоз и од сите градови во земјава.
За повеќе информации во врска со концертот, кликнете на овој ЛИНК

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!