Почетна / Спорт / Перо Антиќ се повлекува од репрезентацијата?

Перо Антиќ се повлекува од репрезентацијата?

После сите навредливи наслови што медиумите ги напишаа за Перо Антиќ, кошаркарот се почувствува навреден и изјави дека ќе се повлече од македонската репрезентација. Според дневниот весник „Фокус“, капитенот на македонската кошаркарска репрезентација веќе разговарал со претседателот на МКФ, Даниел Димевски, на кој му го пренел неговиот став. Тој беше исплукан од Македонците откако во најавата на полуфиналето на Евролигата изјави дека доаѓа од ФИРОМ.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!