Почетна / Серии / Од понеделник на Телма ќе се емитува „Еурека“

Од понеделник на Телма ќе се емитува „Еурека“

 

Од понеделник на Телма започнува хит серијата „Еурека“. Ќе се емитува на местото на „Доктор Хаус“, од понеделник до петок во прајм-тајм терминот 19:30 часот. Научно фантастичната серија со доза на хумор не се емитува прв пат на овој канал.

 

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Инсајдер“ – oдлична турска серија, со рекордна гледаност, започнува да се емитува од 28 декември на TDC

„Инсајдер“, e серија на една од најголемите продуцентски куќи во светот – Ay Yapim, од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!