Почетна / Забава / Одложен тројниот концерт на Илиќ, Брунцлиќ и Лончаревиќ

Одложен тројниот концерт на Илиќ, Брунцлиќ и Лончаревиќ

 

Наместо на 4 декември тројниот концерт на Мирослав Илиќ, Зорица Брунцлиќ и Џенан Лончаревиќ ќе биде одржан во нов термин.

 

 

Локацијата останува иста – арена “Борис Трајковски”, но датумот од оправдани причини ќе претрпи промени. Причините заради кои дојде до промена на датумот се од приватна природа на еден од изведувачите, па заради тоа ве молиме за разбирање. Оние кои веќе набавиле влезници истите можат да ги зачуваат и да ги искористат во новиот термин или можат да си ги повратат средствата на продажните места каде што ги набавиле влезниците.

Деталите околу новиот термин ќе ви бидат соопштени наскоро. 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деветто издание на прилепскиот Џез фестивал на 27, 28 и 29 август

Во организација на здружението за субкултура ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, на 27,28 и 29 август 2020г, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!