Почетна / Филм / Нова премиера

Нова премиера

27-ми април


Пет години свршувачка
Режија: Николас Столер (Forgetting Sarah Marshall)
Сценарист: Џејсон Сигел (Forgetting Sarah Marshall)
Улоги: Џејсон Сигел, Емили Блант, Алисон Бри, Рис Ифанс, Крис Прат, Минди Калинг, Крис Парнел
комедија 

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Добредојдовте во Чеченија“ во четврток на Skopje Film festival 2020

„Добре дојдовте во Чеченија“ е американски документарен филм од 2020 во режија на Дејвид Франс, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!