Почетна / Забава / На локации во Охрид ќе се снима индиски филм!?

На локации во Охрид ќе се снима индиски филм!?

Милијардерот Рој очигледно не останал рамнодушен од убавините на нашата земја, па затоа по својата прва посета на Македонија за кратко одлучи повторно да дојде во земјата на сонцето. Но, овој пат не е сам, туку со својата сопруга!

 

 
Имено, делегацијата од „Сахара груп“, компанијата на Субрата Рој од Индија, од денеска (среда) повторно е во посета на Македонија. Бизнисмените ќе престојуваат во Охрид, Струга и Преспа до петок, а во меѓувреме подетално ќе ги анализираат потенцијалите за инвестирање во земјава. Исто така ќе бараат соодветни локации за снимање филмови, бидејќи се потпишуваат како сопственици и на една боливудска филмска продукција. Сопругата на милијардерот ги посетила сите културни богатства на Охрид, а особено и било драго што при прошетката честопати била прашувана за популарните индиски серии.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!