Почетна / Забава / Му паднаа панталоните!

Му паднаа панталоните!

Овој млад актер, кој неодамна својот глас го позајми на еден од ликовите во филмот “Loraks”, очигледно не го затегна доволно каишот од своите панталони, па така за малку ќе останеше без нив!

 

 

Зак Ефрон, своето секси тело го прошета по терасата на хотелската соба во Сиднеј. Интересно е тоа што во истата соба во тој момент била и Ријана. Младиот актер го промовира својот нов филм “The Lucky One”, кој во американските кина пристигнува на 20-ти април.

Доколку Зак своите боксерки ненамерно ни ги покажа на сите, простено му е, но ако е еден од тие што уживаат во стариот црнечки тренд, ние ќе потсетиме на една стара американска приказна.

 

 

 

 

 

 

*     *     *

 

Дали знаете од каде дошол трендот боксерките да се истакнуваат над панталоните?

Секако од Америка. Пред многу години, во машките затвори, претежно затворениците со темен тен на кожата, својата долна облека ја истакнувале над панталоните кога добивале желба за секс, односно желба да бидат пенетрирани. Тоа го правеле на тој начин за да избегнат инцидент со чуварите на затворот кои биле насекаде околу нив. Па така, затворениците што сакале да пенетрираат само чекале некој да ги истакне своите боксерки над панталоните, тој некој го следеле до тоалетот, а што потоа се случувало не би сакале многу да мислиме.

Кога тие затвореници излегле од затворот со себе ја понеле и навиката да одат со спуштени панталони, па така шетале и во своето гето. Кога останатите забележале колку бунтовнички впечаток остава тоа, спуштените панталони станале тренд, и тоа не само во Америка и не само кај црнците. За жал денес малкумина ја знаат оваа приказна и затоа сите знаеме кој какви боксерки носи!

Во 2008-та година полициската станица на Riviera Beach изрече казна за пренагласеното истакнување на долната облека на еден млад дечко од темната раса.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

На огромна радост на армијата фанови од цел Балкан, Fusion Festival го оствари невозможното и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!