Почетна / Телевизија / VIP Survivor / Монструмот Миа!

Монструмот Миа!

Додека во племето Матамбо натпреварувачите градат засолниште, во племето Борука Невен Цигановиќ ги раскажува искуствата од Островот на исфрлените. ПОкрај тоа што Миа не му дозволила да јаде, го изненади и тоа што таа ниту еднаш не прашала за Маја Лена.

 

 

Во племето Матамбо добија задача да изградат засолниште, а наведено е и дека со тоа ќе добијат награда. Племето е незадоволно затоа што Коко Шанел (кокошката) не снела ниту едно јајце па размислуваат неа да ја искористат како ручек. Племето исто така одбра и нов поглавар, тоа е Никола.

 

Во племето Борука, Невен раскажува што се случило на Островот на исфрлените. Не е одушевен од амотсферата што ја затекнал таму. Вели дека Миа не му дозволила да јаде и оти воопшто не се грижела за својата ќерка Маја Лена, ниту пак, прашала како е таа. Но, никој не го праша Невен дали успеал да го најде имунитетот. Племенскиот совет беше интересен како и обично. Александра почна да зборува за тоа што и сметало кај Ава, а со својата мрзеливост во племето ги предизвика речиси сите да гласаат за неа и заслужено да ја исфрлат од Борука!

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Никола Шоќ на детска возраст

Деновиве низ балканските интертнет портали можеше да се види една интересна фотографија од приватниот албум …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!