Почетна / Сапуници / Мете ја опеа својата голема љубов кон Инџи!

Мете ја опеа својата голема љубов кон Инџи!

 

Во претходните епизоди на хит серијата „Бурни времиња“ имавме можност да видиме мошне трогателни сцени. Приказната што ја раскажува Осман честопати мами солзи во очите на гледачите, а тагата е неизбежна кога се зборува за несреќната љубов на Мете. Тој е вљубен во својата наставничка, но ни таа не е рамнодушна кон него, иако се омажи за друг. Мете никогаш не се откажа од љубовта кон Инџи, а неодамна истата ја искажа и преку песна што ја компонираше за неа. За жал, наставничката се разболе од тешка болест, а песната на Мете гледачите оттогаш ја доживуваат многу емотивно. На нивно барање ТВ Пакет овозможи download од оригиналната верзија. Во меѓувреме подоле отвораме дискусија. Дали Инџи ќе се извлече од болеста?

На овој линк можете да ги преземете и останатите песни од серијата „Бурни времиња“.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува „Надеж“, нова потресна драма на Канал 5 во 21 часот

Таа е мајка. Таа е една силна жена. Таа е жена султанија, чиј живот се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!