Почетна / МК Сцена / Македонските пејачи со песна за децата со аутизам

Македонските пејачи со песна за децата со аутизам

 

Композицијата насловена „Во мојот свет“ неодамна беше претставена пред јавноста, а истата е посветена на децата со аутизам. Оваа песна е напишана од браќата Диран и Гаро Тавитјан, текстот го напиша Фани Христова, а испеана е од Влатко Лозаноски – Лозано, Мики Јовановски – Џафер и Ребека. Песната беше претставена на 2. април, Меѓународниот ден за борба против аутизмот. Песната го носи истото име како и здружението, а во план е наскоро да се сними и видеозапис за истата.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јасмин Алиевски со порака до публиката: „Па како буде…“

Младиот пејач Јасмин Алиевски од Скопје неодамна промовираше ново музичко парче. Станува збор за рефрен …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!