Почетна / Забава / Зоран Василевски ќе си оди од Македонија?
Зоран Василевски - Zoran Vasilevski

Зоран Василевски ќе си оди од Македонија?

Новинарот Зоран Василевски на Фејсбук објави дека сериозно размислува да ја напушти Македонија и да замине во Сиднеј, Австралија.

 

Зоран Василевски - Zoran Vasilevski

 

– „Ако заминам боки, овде ќе оставам трага која ќе се памети долго долго“ напиша уредникот на новиот магазин „Фаци“, Зоран Василевски.

 

Зоран Василевски - Zoran Vasilevski

 

Дали нешто навистина го натерало новинарот да размислува да ја напушти нашата земја или пак е само една од многуте објави, сеуште не знаеме. Секое чудо 3 дена трае.

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!