Почетна / Забава / Евровизија / Евровизиски контроверзии ја тресат и Србија

Евровизиски контроверзии ја тресат и Србија

 

Голема прашина се крена околу годинешните евровизиски претставници и во Србија. Триото Моје три составено од Невена, Мирна и Сара, го следат бројни контроверзии. Се шпекулираше дека гласањето било наместено и оти однапред се знаело кој ќе победи. Најгласна беше Маја Николиќ, која дури изјави: „Ова им го велам на младите луѓе кои сакаат да се занимаваат со музика – немојте да почнувате да се бавите со музика ако немате доволно пари или ако не сте барем приглупи да спиете со некој којшто би ви ја платил победата на фестивалот“.

Незадоволството го изразија и други српски пејачи кои тврдат дека српскиот поп е на работ на пропаст. Фестивалот, познатите пејачи го нарекоа циркус.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!