Почетна / Телевизија / Х Фактор / Еве која песна ќе ја пее Кајмакоски вечерва

Еве која песна ќе ја пее Кајмакоски вечерва

 

Во новото спектакуларно live издание од најгледаното шоу „Х Фактор“ учесниците ќе се претстават со филмска музика, ТВ Пакет открива која песна ќе ја изведе многу посакуваниот Даниел Кајмакоски.

 

 

Ова ќе биде вечер со многу драма и прекрасни евергрини. Човекот драма, како што Кристина Ковач милува да го нарече учесникот Маид, конечно ќе има одлична можност да ги покаже своите таленти и да ја истакне енергијата, но ова ќе биде вечер и на главниот фаворит Даниел Кајмакоски кој има одлична задача.

 

 

Песната „Unchained Melody“ од Righteous Brothers овој вторник ќе биде билетот на Даниел за следното live издание. Сите со нетрпение ја очекуваа оваа негова изведба.

 

До нашите колеги, односно медиумите:
За секоја ексклузивна информација преземена од ТВ Пакет најљубезно ве замолуваме да посочите извор.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!