Почетна / Филм / Драма со Морган Фримен и романса на Вуди Ален во недела на Телма

Драма со Морган Фримен и романса на Вуди Ален во недела на Телма

недела, 7 август, 19.15 часот – “The magic of Belle isle”

Монти Вајлдхорн, алкохоличар, писател на вестерн романи, го изгубил својот нагон. Неговиот внук го води на тивок остров. Тој неволно се спријателува со самохрана мајка и нејзините 3 ќерки кои му помагаат да најде инспирација за повторно да пишува. Морган Фримен и Вирџинија Медсен Медлин Керол во драмата за “Магијата на островот”.

недела, 7 август, 22.15 часот – “Café Society”

Во Холивуд во 1930 -тите, моќниот агент Фил Стерн присуствува на забава и добива телефонски повик од неговата сестра која живее во Њујорк. Таа бара работа за нејзиниот син и внукот на Фил, Боби, со кој одлучиле да се преселат во Холивуд. Три недели подоцна Фил закажува состанок со Боби и решава да му помогне.

Тој бара од својата секретарка Вероника „Вони“ да се дружи со Боби, покажувајќи ги туристичките места. Боби веднаш се вубува во Вони, но таа кажува дека има момче, новинар кој често патува. Меѓутоа, момчето на Вони е всушност оженет човек, кој исто така е вљубен во неа.

Романса на Вуди Ален со номинација за најдобар странски филм.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иранска драма и кинеска акција во првиот августовски викенд на Телма

саботa, 6 август 2022, 19.15 часот – “Човек со интегритет” Некои луѓе се непоткупливи а …

error: Содржината е заштитена!