Почетна / Серии / Германската „Аларм за кобра“ продолжува со нови епизоди на Сител

Германската „Аларм за кобра“ продолжува со нови епизоди на Сител

 

Нови епизоди од култната Аларм за кобра 11

 

Германската акциона серија “Аларм за Кобра” по неколку години пауза, продолжува на Сител телевизија со нови сезони од понеделник во 23.30 часот. Досега од серијата се снимени 38 сезони и над 300 епизоди, а поради големата популарност во матичната земја, снимањето продолжува и понатаму.

 

 

Серијата ги опишува кривичните истраги на одделнието за сообраќајна полиција на автопат. Главни ликови се двајца полицајци кои формират полициски тим, а чии места се менуваат во текот на сезоните. Многу акција, потрага по убијци, бомбардери, криминалци ве очекува во новите епизоди на Аларм за Кобра 11.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!