Почетна / Живот / Вонземјаните оставија порака во Македонија

Вонземјаните оставија порака во Македонија

 

Македонија стана интересна дестинација дури и за вонземјаните. Во саботата на 1-ви јули, параглајдерист во општина Карбинци, штипско, снимил чудни форми во една нива. Под видеото што очевидецот го објавил на Јутјуб стои ваков опис:

„Летам од 2004-та и сум летал над цела Македонија. Никогаш не сум видел ништо слично! Ова е снимено за време на пробен лет над Карбинци, штипско во саботата, на 1-ви јули 2012“.

А дека глетката е чудна и досега невидена, се согласуваат и многумина скептици што претходно се смееле на видео материјалите со слична содржина.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!