Почетна / Серии / Видео | Кој е актерот што го надсинхронизира вљубениот ерген Омер

Видео | Кој е актерот што го надсинхронизира вљубениот ерген Омер

 

Екипата на утринската програма „Ја сакам Македонија“ влезе во студиото за надсинхронизација на Сител и го затекна процесот на преработка на турскиот мегахит „Вљубениот ерген“. 

 

 

Комедијата којашто секојдневно урива рекорди и се емитува секој работен ден на Сител телевизија веднаш по „Парампарче“, е еден од најдобро прифатените телевизиски проекти во моментов. Главниот машки лик Омер Ипликчи, кој, всушност е виновникот за големата хистерија околу серијата е надсинхонизиран од македонскиот актер Жарко Димоски. Актерот од Театар Комедија во прилогот на новинарката Весна Јовановска зборува за тоа колку време е потребно за да се надсинхронизира една епизода од серијата, како тој лично го доживува Омер и други интересни моменти поврзани со неговата работа. 

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската …

error: Содржината е заштитена!