Почетна / Забава / Брза помош за Витни Хјустон (снимка)

Брза помош за Витни Хјустон (снимка)

Откако полицијата заклучи дека смртта на Витни Хјустон е несреќен случај, објавена е снимката на која што се слуша како е повикана Брзата помош од хотелот во кој пејачката се наоѓала таа кобна ноќ.

 

 

Брзата помош ја повикал човек од обезбедувањето на хотелот Беверли Хилтон, а во јавувањето тој објаснува како Витни Хјустон, иако не ја именува, не дишела и дека не е сигурен дали таа е жива. Истакнува и оти не е сигурен дали таа паднала во кадата полна со вода или со намера влегла во неа. Спомената е и жената која го пронашла телото на Витни, таа била избезумена и постојано ја прекинувала телефонската врска.

Полицијата во средата го заклучи овој случај и смртта на пејачката ја прогласи како случајна.

 
Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концертот на Парни Ваљак во СЦ Јане Сандански презакажан за ноември

Поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10ти мај, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!