Почетна / Филм / Бокс офис

Бокс офис

Американски бокс офис за викендот (30.03 – 01.04)


1. The Hunger Games ($58,551,063) вк заработка: $248,483,901
2. Wrath of the Titans ($33,457,188) вк заработка: $33,457,188
3. Mirror Mirror ($18,132,085) вк заработка: $18,132,085
2. 21 Jump Street ($14,830,066) вк заработка: $92,882,690
3. Dr. Seuss’ The Lorax ($7,784,645) вк заработка: $189,332,445
4. John Carter ($2,029,500) вк заработка: $66,233,839
5. Salmon Fishing in the Yemen ($1,272,643) вк заработка: $3,169,623
5. Act of Valor ($1,001,906) вк заработка: $67,745,400
6. A Thousand Words ($902,587) вк заработка: $16,508,068
10. Journey 2: The Mysterious Island ($810,388) вк заработка: $98,455,595

Премиерни филмови за: 6-ти април

 

 Трејлер:

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канадска, француска и шведска драма викендов на Телма

петок (5 ноември 2021), 22.40 часот – “Everything gone green” Капиталистичка канадска комедија која го …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!