Почетна / Филм / Бокс офис 02.03 – 04.03

Бокс офис 02.03 – 04.03

 

Американски бокс офис за викендот (02.03 – 04.03)
1. Dr. Seuss’ The Lorax ($70,217,070) вк заработка: $70,217,070
2. Project X ($21,051,363) вк заработка: $21,051,363
3. Act of Valor ($13,572,578) вк заработка: $45,111,924
4. Safe House ($7,390,935) вк заработка: $108,355,425
5. Tyler Perry’s Good Deeds ($7,047,061) вк заработка: $25,791,693
6. Journey 2: The Mysterious Island ($6,547,374) вк заработка: $85,233,873
7. The Vow ($6,011,147) вк заработка: $111,623,496
8. This Means War ($5,561,323) вк заработка: $41,399,962
9. Ghost Rider: Spirit of Vengeance ($4,545,637) вк заработка: $44,826,376
10. Wanderlust ($3,843,840) вк заработка: $12,484,655

Премиерни филмови за: 9-ти март

 

Трејлер:

 

Трејлер:


Трејлер:

 

 


 DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тома“, филмот кој сруши рекорди и за Бадник на МРТ 1

Вечерва, 6 јануари, со почеток во 21 часот, Македонската телевизија уште еднаш ќе го понуди …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!