Почетна / Филм / Бетмен

Бетмен

20-ти јули

 

Темниот витез: Враќање
Режија: Кристофер Нолан (Memento, Inception)
Сценарист: Кристофер Нолан, Џонатан Нолан
Улоги: Кристијан Бејл, Мајкл Каине, Гери Олдман, Ен Хетавеј, Том Харди, Марион Котиљард, Џозеф Гордон-Левит, Морган Фримен
авантура, супер-херојски

 

 

Судбината на нашиот омилен борец за правда ја знае само еден човек, извонредниот режисер Кристофер Нолан кој овој пат Бетмен го стави под голем психички и физички притисок. Брус Вејн е постар, после осум години неговата физичка спремност не е истата на којашто сме навикнати, а негативецот никогаш не бил побрутален. Но, сепак Бетмен излегува од својата дупка и се бори за својот град, бидејќи злобниците овој пат се поостри од било кога.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инфо | Месец на „Киненова“ на ТВ 24 – цел месец филмови без реклами

„Прво филм“ е мотото на меѓународниот филмски фестивал Киненова кој годинава официјално ќе се одржува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!