Почетна / Забава / Евровизија / Белорусија на Евровизија

Белорусија на Евровизија

 

 

10/43

 БЕЛОРУСИЈА

Изведувач: Litesound
Песна: ‘We are the heroes”
Второ полуфинале (24/05/2012)

Верувам дека ќе се сложите оти евровизиска сезона без поголеми потреси и скандали во некои земји не е вистинска сезона, па затоа таман кога помисливме дека сезоната на националните избори се одвива мирно, Белорусите се погрижија да ги заменат Украинците! Навистина, се навикнавме од нив да менуваат песни, но да менуваат изведувачи не сме виделе. Но, никогаш не вели никогаш, така Белорусија наместо веќе избраната Алјоша сега се одлучи за според мене сеуште сјајните Litesound со песната “We are the heroes”. На моја среќа тие повторно имаат квалитетна песна, и ја имаат мојата поддршка за влез во финале!


Резултати од националното финале во Белорусија:

01 – 12 – Litesound – We are the heroes!
02 – 10 – Gunesh – Tell me why
03 – 8 – Viktoriya Aleshko – Dream
04 – 7 – Uzari – The winner
05 – DSQ – Alyona Lanskaya – All my life
DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Baby Lasagna е првиот Хрват кој влегол на британската листа топ 40

Baby Lasagna e првиот претставник од Хрватска кој успева да влезе во британската топ листа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!