Почетна / Телевизија / Откриена една од водителките на А1он

Откриена една од водителките на А1он

 

Зоран Василевски ја откри водителката која ќе биде дел од интернет телевизијата А1он и што ќе ја води неговата нова емисија В.И.П во која ќе се презентираат најновите вести од македонскиот и странскиот шоубизнис. Водителката се вика Ана Божиновска, таа е од Скопје, а многумина ја познаваат како некогашна водителка на интерактивни квизови. Зоран Василевски, покрај тоа што ќе биде главен уредник на оваа емисија, тој исто така ќе се погрижи и за останатиот забавен дел на А1он, каде се најавуваат големи проекти од тој тип. В.И.П. ќе почне да се емитува на А1он од следната недела.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма телевизија вработува новинари за деск и за веб сајтот

ТВ Телма вработува новинари на работна позиција деск и новинар на веб страната www.telma.com.mk. за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!