Почетна / МК Сцена / Видео | Зетот на Наум Петрески со емотивна кавер верзија на „Hello“

Видео | Зетот на Наум Петрески со емотивна кавер верзија на „Hello“

Владимир Поповски е фронтмен на групата “Биоритам” кои се особено актуелни со настапите на свадбените прослави изминативе години. Но, стануваат популарни и со кавер верзиите на познати светски хитови. Најновиот кавер е на “Hello” од Lionel Richie. Во продолжение, слушнете ја изведбата :

Инаку, Владимир лани се ожени со Анатасија Петреска, ќерка на фолкерот Наум Петрески. Пред неколку дена, младиот брачен пар добија ќеркичка, па ја користиме оваа прилика и јавно да им честитаме.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина во Америка емотивно ја отпеа „Празно е без оваа љубов“

Македонскиот супербренд Каролина Гочева велигденските празници ги поминува во Њујорк каде нејзиниот сопруг Михаил Корубин …