Почетна / Филм / Романтичната комедија „Повторно сама“ во петок на МТВ 1

Романтичната комедија „Повторно сама“ во петок на МТВ 1

Разведената 40-годишна Алис (Рис Витерспун), мајка на две деца, решава да изгради нов живот во родниот Лос Анџелес. За роденденот организира голема забава на која запознава три момчиња кое се буквално без скршена пара и без покрив на главата.

Алис им нуди привремено да живеат во нејзината куќа. Заплетот настанува во моментот кога таа се вљубува во едно од момчињата. Во истовреме и нејзиниот поранешен сопруг сака да се врати дома.

Рис Витхерспун, Мајкл Шин, Кендис Берген во романсата “Home again” на МТВ 1 на 22 декември 2023 во 21.20 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

error: Содржината е заштитена!