РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Дона Самер почина на 63-годишна возраст

  Дона Самер – кралицата на диско музиката почина ова утро по борбата со ракот. Во моментот кога настапила смртта на легендата таа била во Флорида. Пејачката имаше 63 години. Медиумите пишуваат дека не сакала многу да зборува за болеста, и оти многу добро се држела, тие што ја виделе …

Повеќе »

Закани со пиштол во просториите на Пинк 15!

Поранешните вработени во Пинк 15 телевизија го исполнија своето ветување. Денеска околу 12 часот пред Амбасадата на Србија во Македонија новинарите што беа измамени од Пинк 15 одржаа прес-конференција, и ја обелоденја вистината за големите измами и манипулации на раководството на Пинк 15.   Информациите што ни ги испратија новинарите …

Повеќе »

Јавно запросување на Скопскиот Аеродром

  Јавните запросувања во нашиот главен град се вистински хит. По запросувачките пред фонтаната на Александар Македонски, следува романтичен момент на Скопскиот Аеродром. Девојката доби навистина необичен дочек од својот љубен. Нека им е со среќа!         Martin M. | ТВ Пакет

Повеќе »

Подгответе се за дигитална телевизија!

Директорот на Агенцијата за електронски комуникации, Роберт Орданоски изјави дека од 1-ви јуни следната година сите телевизии од аналогни предаватели ќе мора да преминат на дигитално емитување, во спротивно ќе згаснат. Ќе се одбере една компанија која ќе треба да го врши преносот на дигиталните сигнали преку еден пакет. Операторот …

Повеќе »

Ѕвездите од Ангели ја поздравија Македонија!

  Ѕвездите од хит серијата “Ангели” секогаш мислат на своите фанови од Македонија. Телевизиската серија што се емитуваше на А1 беше мегапопуларна кај младите, а за тоа знаат и самите актери. Македонските фан клубови штотуку не известија дека до нив пристигнал нов поздрав. Агус Сиера, кој во серијата го толкуваше …

Повеќе »

Шакира во друштво на фудбалери

    Синоќа фудбалерите на Барселона и тренерот Пеп Гвардиола на опуштена вечера се забавуваа во еден елитен ресторан. Шакира како девојка на одбранбениот фудбалер Џерард Пике со задоволство присуствуваше во тоа друштво. Низ фотографиите можете да го погледнете пристигнувањето во ресторанот.                 …

Повеќе »

Сеирот е неизбежен кога Амди ќе отвори уста!

  Амди Бајрам побара извинување од пратеникот Горан Мисовки откако се почувствува навреден при една негова изјава. Мисовски во Парламентот рече дека во Македонија се воведуваат закони од позицијата исто како законите на црнците и белците. Еве како реагираше Амди Бајрам на неговата изјава: “Црнци и белци! Не навреди, затоа …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!