РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Теленовели САД – рејтинзи

    Гледаност за 05.03.2012 20:00Una familia con suerte: 3 693 000, 1.5(18-49)Una Maid in Manhattan: 1 467 000, 0.6(18-49) 21:00El Talisman: 2 999 000, 1.1(18-49)Flor Salvaje: 1 455 000, 0.6(18-49) 22:00La que no podria amar: 3 309 000, 1.2(18-49)Relaciones Peligrosas: 955 000, 0.4(18-49)   Гледаност на 06 март 2012 …

Повеќе »

Штрајк во Пинк 15

    Од 5-ти март вработените во Пинк 15 одлучија да ги напуштат своите канцеларии и да излезат на штрајк. Причината е веќе добропозната, телевизијата им должи 8 плати. Ниту една од надлежните институции досега не реагирала, па затоа работите излегоа од контрола. Неофицијално дознаваме дека македонската телевизија Пинк 15 …

Повеќе »

Црвена месечина 97

    Деведесет и седмо продолжение од вебновелата “Црвена месечина”   Беше пладне, а сонцето веќе беше високо на небото кога Алехандро се најде со својот автомобил на пат кон Мексико Сити. Со него беше и Дијана, која инсистираше да го придружува.– Навситина не треба да се откажеш од наследството, …

Повеќе »

Индиска наместо шпанска!

    Први добиваме информации, но и први се разочаруваме. ТВ Сител донесе одлука да ја укине латинo-американската теленовела “Триумф на љубовта”, на нејзино место се очекува индиска теленовела. Ова нималку не е потег за позитивна критика, бидејќи гледачите веќе се навлекоа на приказната за Марија и Макс. Укинувањето ќе …

Повеќе »

Salmon Fishing in the Yemen

    9-ти март   Лов на лососи во ЈеменРежија: Ласе Халстром (Chocolat, Dear John)Сценарист: Сајмон Бифу (Slumdog Millionaire, 127 Hours)Улоги: Емили Блант, Иван МекГрегор, Кристин Скот Томас, Амр Вејкд, Кетрин Стидмен, Том Мисомдрама, романтика Романтична, но современа бајка, ова е приказна за државен служебник и интровертиран научник на Одделот …

Повеќе »

Под сенката на врбите

    Сител најавува нова турска теленовела   “Под сенката на врбите” e турска теленовела во 80 епизоди, снимена од 2005-та до 2007-ма година. Во главната улога се јавува актерката која ја толкуваше Аси во истоимената популарна серија. Серијата зборува за големата љубов на сиромашниот Јилмаз и богатата Филиз, иако …

Повеќе »

Српски шунд наместо серии

    Изненадувањата од Пинк 15 не престануваат, нормално во негативна смисла. Од понеделникот, 5-ти март оваа самонаречена македонска телевизија без никакво известување ги укина мексиканските серии “Силата на судбината” и “Двоен живот” како и турската серија “Мирисот на пролетта”. Зар треба да се спомене што се понуди како замена …

Повеќе »