РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Нови канали на Близу

    Близу промовираше нова комбинација на услуги и нови канали во својата понуда   Оваа недела, телекомуникацискиот оператор Близу го промовираше пакетот со неограничен интернет и фиксна телефонија за 599 денари месечно. Овој пакет е достапен во LAN зоните во градовите каде е присутен овој оператор. Со оваа понуда, …

Повеќе »

Светска премиера кај нас!

    AXN Македонија ја најавува светската премиера на новата ABC драма“Missing” на 15-ти март во 22:00 часот   Исчезнат Бека Винстон (Ешли Џуд) дознава дека нејзиниот син, Мајкл, исчезнува додека учи во туѓина, и започнува трка со времето кога патува до Европа во мисија да го пронајде. Егзотичните локации …

Повеќе »

Каролина стана супербренд!

    Беше првата Македонка која се сликаше за Playboy, но тоа не е причината поради која поп пејачката Каролина Гочева стана првиот супербренд на Македонија. Македонското девојче го доби ова признание и стана првиот и единствен македонски музичар којшто го носи тој епитет до себе. На просторот на Балканот …

Повеќе »

Пародија на ТВ-најавите

    Сурова реалност прикажана на саркастичен начин. Дечките од порталот Фејс.мк преку интересна и креативна анимација им прикажаа на своите читатели како тие ги доживуваат телевизиските најави за турските серии.         Martin M. | ТВ Пакет  

Повеќе »

Претставникот на Украина

    11/43  УКРАИНА Изведувач: GaitanaПесна: ‘Be my guest”Второ полуфинале (24/05/2012)   На 25-ти ноември минатата година националнта украинска телевизија го најави истиот принцип на одбирање на изведувач како и минатата година. Тие одлучија 20 натпреварувачи да се борат за карта во Баку. Од прилично слаби песни, и лошо организирано …

Повеќе »

Факти: Посилни од судбината

    Она што не го знаете за теленовелата “Contra viento y marea”   Римејк на теленовелата La Loba Herida, снимена во Венецуела во 1992-та година. На Фернандо Колунга му беше понудена главна улога во теленовелата, но актерот ја одбил истата. Освен Марлене Фавела, како протагонистка се споменуваше името и …

Повеќе »

Кој всушност е Езел?

    Ја откриваме приватноста на “Езел”     Кенан Имирзалиоглу потекнува од големо семејство и е најмладиот од своите браќа. Роден на 18-ти јуни, 1974-та година во селото Учем. На 12 години се сели во градот Анкара поради образованието. Од унивeрзитетот “Yıldız Technical” излегува како дипломиран математичар. По неколку …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!