Почетна / Серии / „Наркос“, познатата серија на Netflix стартува на Телма

„Наркос“, познатата серија на Netflix стартува на Телма

Понеделник, вторник и среда по 22 часот на Телма ќе се емитува популарната серија “Наркос” од американскиот ТВ сервис Нетфликс.

Раскажана е вистинската приказна за почетоците и растот на пазарот со кокаин на американскиот пазар. Се работи за животот на најпознатиот и најголемиот нарко дилер од Колумбија – Пабло Ескобар.

Во оваа егзотична и возбудлива адаптација за Пабло Ескобар ќе видите како кралот на дрогата се пресметувал со неистомислениците, политичарите и како си изградил сам сопствен затвор со казино, свои чувари, а власта морала сето тоа да го трпи и да го дозволи.

Целиот серијал го краси неверојатна изведба на бразилскиот актер Вагнер Мура, кој доста впечатливо го пренесува оригиналниот лик на Пабло Ескобар.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Втора сезона од српската крими серија „Клан“ на Телма

Продолжението на серијата “Клан” носи возбудливи приказни кои ќе го следат понатамошниот подем на мафијашкиот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!