Почетна / Серии / Мали, слатки и храбри „Мончичи“ во детскиот викенд блок на Сител
Француска анимирана серија во 52 епизоди

Мали, слатки и храбри „Мончичи“ во детскиот викенд блок на Сител

Тие се забавни и со големо срце. Малечки човечиња кои ги изградиле своите куќички во хармонија со Дрвото и го минуваат своето време забавувајќи се, работејќи напорно и грижејќи се за Дрвото.

Мончичи се слатки пријателчиња чија мисија во животот е да дејствуваат како чувари на спиењето, создавајќи соништа за децата ширум светот. Со храброст и волја, Мончичи секогаш на крајот триумфираaт со креативност и тимска работа.

Секоја сабота и недела наутро во детскиот блок на Сител, забавувајте се со овие мали душички.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историската трилер серија „Вашингтонски шпиони“ на Телма во 22:15 часот

Врз основа на вистински настани, серијата ја раскажува приказната за раѓањето на модерната шпионажа за …

error: Содржината е заштитена!