Почетна / Сапуници / Кои се најплатените латино актерки?

Кои се најплатените латино актерки?

Кои се најплатените актерки на двете најголеми компании во светот на теленовелите?

 

 

Ерика Буенфил и Кејт дел Кастиљо во моментов се најплатените актерки во латинска Америка. 

Ерика ја помниме како незаборавната Марисол од истоимената теленовела, а Кејт публиката ја памети како “Кралицата на Југот“. Изминатата година Кејт заработила 60.000 американски долари за својата улога во хит теленовелата “Dueños Del Paraiso”, а Ерика веднаш зад неа како најплатена заработила 55000$ за “Amores Verdaderos”.

 

Во прилог, листата на најлатени латино актерки во моментов;

 

1.Kate Del Castillo: 60000$ за “Dueños Del Paraiso”

2.Erika Buenfil: 55000$ за “Amores Verdaderos”

4.Victoria Ruffo: 55000$ por “La Malquerida”

4.Aracely Arambula: 53000$ за “Los Miserables”

5.Silvia Navarro: 50000$ за “Mi Corazon Es Tuyo”

6.Daniela Castro: 50000$ за “Lo Que La Vida Me Robo”

7.Gaby Espino: 50000$ за “Santa Diabla”

8.Blanca Soto: 48000$ за “Señora Acero”

9.Maite Perroni : 48000$ за “La Gata”

10.Angelique Boyer: 47000$ за “Lo Que La Vida Me Robo”

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!