Почетна / Серии / Британската мистерија „Magpie murders“ секој четврток на FOX Crime

Британската мистерија „Magpie murders“ секој четврток на FOX Crime

Нова британска крими драма во шест дела на кабловскиот Фокс. „Убиството на чавките“ е базирана на бестселерот на Ентони Хоровиц. Во центарот на настаните е писателот Алан Конвеј, кој е надалеку познат како автор на криминалната серија за детективот Атикус Пинду, но и како исклучително тешка личност за работа.

Приказната ја следи Сузан Рајланд, уредничка која добива недовршен ракопис од последниот роман на Алан Конвеј. Сепак, Сузан не е свесна дека овие листови хартија ќе ѝ го променат животот.

Погледнете што ве очекува во оваа возбудлива драма од 25 август, четврток во 22:00 часот на Fox Crime.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!