Почетна / Сапуници / „Марија и Мустафа“ добиваат бебе, вечерва во финалето на Сител

„Марија и Мустафа“ добиваат бебе, вечерва во финалето на Сител

Вечерва во 22.30 часот на Сител телевизија ќе биде прикажана последната епизода од турската серија “Марија и Мустафа”.

Во местото каде се прелеваат боите на виножитото во пејзажи кои потсетуваат на површината на месечината, токму таму во магичната Кападокија зад спуштените завеси на големите конаци и мистичните градби на природата, се роди љубов која ги надмина сите граници на невозможното и се избори со сета злоба и застрашувачки адети.

Победа на љубовта во финалето на серијата. Божји дар за двајцата вљубени и подарок за гледачите кои ја следеа приказната.

Среќа во конакот на Марија и Мустафа. Бебе за крај на љубовната драма на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запрепастувачката драма „Осомничен“ – сабота и недела на Сител

Илјас и Мелике живеат еден среќен и хармоничен живот заедно со нивната ќерка Џерен и …

error: Содржината е заштитена!