Почетна / Забава / Видео | Победничката песна на „Макфест 2013“

Видео | Победничката песна на „Макфест 2013“

 

Во прилог е настапот, односно победничката песна на „Макфест 2013“. Песната се вика „Врати ми го сонцето“, а ја изведе Александра Јанева. Оваа песна го освои првото место на 28. издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест“. Музиката и текстот ги напиша Ристо Самарџиев, а аранжманот е на Валдимир Дојчиновски.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лидија Вукичевиќ: Не сакав и не се соблеков пред Никола Којо

Иако длабоко загази во шестата деценија од својот живот, актерката Лидија Вукичевиќ и понатаму важи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!