Почетна / Серии / Адвокатката „Оливија“ – уште една нова француска серија на Телма

Адвокатката „Оливија“ – уште една нова француска серија на Телма

Пет години по завршувањето на нејзината лична голгота, Оливија успава да го среди својот живот. Одделена од Александар Шевалие, кој со својот авантуристички дух ја повика и живее на некој далечни острови, таа реши да остане во Ница каде што сама ја одгледа својата ќерката Лу, која сега има 17 години.

Ќe отвори своја адвокатска канцеларија и решена е внимателно да ги избира своите клиенти и да даде се од себе за нив. Има непознат непријател, чии постапки се повеќе вознемируваат. Таа е љубопитна, потоа изнервирана, а потоа целосно исплашена.

Иако мирна и професионална, таа го задржала длабоко закопан во себе е нејзиниот бунтовен карактер и нејзиниот револт против злонамерноста и привилегиите. Револт сега е контролиран, совладан, и го чека моментот на средба со неправда за повторно да се изрази…

Сепак, таа знае секогаш да биде чекор понапред. Ова е нејзина сила. Нејзини методи. Нејзин талент.
Ова е нејзина приказна која од 17 јануари ќе ја следите на Телма телевизија во вечерниот термин од 20.30 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!