Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 03/50

50-те најпопуларни теленовели | 03/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

03. Los Ricos tambien lloran – И богатите плачат

(Мексико, 1979)

Улоги: Veronica Castro, Rogelio Guerra.

Оваа епска теленовела е базирана на новелата на Инес Родена. Со неверојатни 46% рејтинг, И богатите плачат важи за една од најгледаните мексикански новели. Во многу земји како Хрватска, Русија и Словенија И богатите плачат го донесе популарниот бран на „шпански серии“. Оваа теленовела ја направи Вероника Кастро Кралица на сапуниците.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откриваме дали ќе продолжат хит сериите „Горка земја“ и „Забрането јаболко“

Изминатиот период до нашата редакција стигнаа многу прашања на гледачи кои ги интересира дали и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!