Почетна / Живот / Иницијативата Охрид ЅОЅ со петиција за спас на Преспанското езеро

Иницијативата Охрид ЅОЅ со петиција за спас на Преспанското езеро

Граѓанската иницијатива Охрид ЅОЅ, поддржана од многубројни организации, покрена петиција за спас на Преспанско Езеро со конкретни барања до Владата.
Петицијата може да ја погледнете тука:
Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апел за помош за лекување на велешкиот познат ракометар Шопов

Ракометарот Тони Шопов, велешката ракометна легенда по многуте изиграни натпревари во неговата кариера, како во …

error: Содржината е заштитена!