Почетна / Телевизија / Леонтина за Антониа : Со „I will always love you“ си за Бродвеј и Холивуд

Леонтина за Антониа : Со „I will always love you“ си за Бродвеј и Холивуд

 

“I will always love you” – Антониа ја посвети некому песната

 

 

Победнички настап на нашата Антониа. Во самата завршница на натпреварот кога се останати само осум деца кои ќе се борат за победничката статуа, таа, нашата гордост, успеа да ги разнежни срцата на сите пред малите тв екрани и оние во салата. “I will always love you” од легендарната Витни Хјустон беше јаготката на шлагот, најдоброто од најдобрите нејзините настапи.

 

 

– Ти можеш само да бидеш пример на сите нови генерации за тоа што значи перфектно пеење. Ова беше Евровизија, ова беше Бродвеј, Холивуд, можеби Булевар на славните – искоментира Леонтина. Останати членови исто така воодушевени.

Остана уште кратко до прогласувањето на следните кои напуштаат. Да не дозволиме една ваква интерпретација да не го добие заслужениот успех.

 

 

Линиите за гласање се цело време отворени, постојано имате можност да гласате за неа на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

GLA C13 – за Антониа Гиговска

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма стана членка на глобалната асоцијација на приватни радиодифузери

Денеска во Луксембург заврши 30-то Генерално Собрание на ENEX (European News Exchange), водечката светска асоцијација …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!