Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Готви, јади, повтори“ во продукција на BBC, секоја недела на МРТ 1

„Готви, јади, повтори“ во продукција на BBC, секоја недела на МРТ 1

Шармантната Најџела повторно нè носи во својот необичен кулинарски свет. Секоја недела во 8.30 часот наутро на првиот канал на МТВ.

Во најновиот серијал „Готви, јади, повтори“, Најџела ќе ги подели со нас своите ритуали во кујната преку вкусните јадења за кои ги користи омилените состојки. Најџела ќе ни открие каде ја пронаоѓа инспирацијата за приготвување на јадењата: од старите кувари до социјалните мрежи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!