Почетна / Сапуници / Фото | Ферит од „Девојката од село“ бил избран за најдобар модел

Фото | Ферит од „Девојката од село“ бил избран за најдобар модел

Јусуф Џим е турски актер, пејач и модел, познат за македонската публика по главната улога во романтичните комедии “Мирис на јагода” и “Девојката од село”.

Особено е прочуен по тоа што застапувал светски познати брендови како Damat, Kiğili, Tween, Ralp Lauren, Hatemoğlu, Polo, Mango, Marks & Spencer.

Во 2011 година е избран за најдобар модел на Турција.

28 годишниот Турчин својата музичка кариера ја започнува во 2013-та година, а актерската година подоцна.

Во продолжение, погледнете дел од неговите фотосесии.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!