Почетна / Серии / Документарец на МРТ 1 за „Папата, најмоќниот човек на светот“

Документарец на МРТ 1 за „Папата, најмоќниот човек на светот“

Во шесте епизоди од серијата „Папата, најмоќниот човек во историјата“, во кои како наратор се јавува Лиам Нисон, е прикажана историјата на папите и папството. Преку архивски снимки, драматични сведоштва, изјави од експерти и свештеници, документарната серија ни пренесува како се развивало папството низ вековите и како и зошто папата станал најмоќниот човек во историјата.

Од понеделник до петок во 16 часот на МТВ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

error: Содржината е заштитена!