Почетна / Серии (страна 3)

Серии

Документарец на МРТ 1 за „Папата, најмоќниот човек на светот“

Во шесте епизоди од серијата „Папата, најмоќниот човек во историјата“, во кои како наратор се јавува Лиам Нисон, е прикажана историјата на папите и папството. Преку архивски снимки, драматични сведоштва, изјави од експерти и свештеници, документарната серија ни пренесува како се развивало папството низ вековите и како и зошто папата …

Повеќе »

Босанската мини крими серија „Котлина“ секоја недела на Алфа

Криминалистичка мини серија во 5 продолженија, чии креатори се Денис Танович познат по добитникот на оскар за Ничија Земја, и Аида Бегич, која е позната по филмовите Деца и Снег. Откако во Националниот музеј на Сараево е пронајдено мртво машко тело, инспекторите Едиб Пашич, кого го игра Федја Штукан, и …

Повеќе »

Историската трилер серија „Вашингтонски шпиони“ на Телма во 22:15 часот

Врз основа на вистински настани, серијата ја раскажува приказната за раѓањето на модерната шпионажа за време на американската револуционерна војна. Фокусот е на фармерот Абрахам Вудхул (Џејми Бел), кој заедно со своите пријатели стануваат неверојатни шпиони и го свртуваат бранот во борбата на Америка за независност. Тие основаат таен шпионски …

Повеќе »

Нова серија на Телма за австриската императорка „Сиси“

„Сиси“ го следи извонредниот живот на царицата Елизабета од Австрија. Модерен, искрен и автентичен. Раскажана од перспектива на нејзините најблиски и надоверливи пријатели, серијата фрла нов поглед на животот на царицата и открива повеќеслојна жена која фасцинира со нејзиниот став, нејзината храброст и нејзините противречности. Младешката Сиси еволуира во царица …

Повеќе »

Документарецот за „Најтајните хотели на светот“ во недела на МРТ 1

Снимена низ целиот свет, документарниот серијал „Најтајните хотели на светот“ ни ги покажува најневеројатните сместувања во светот. Во секоја епизода патуваме на четири уникатни локации и посетуваме хотели со исклучителна архитектура градени на необични локации. Секоја недела, 9 часот и 10 минути наутро, прв канал на Македонската телевизија. Дани | …

Повеќе »

Предлог серија на SkyShowtime – мини мистеријата „Apples never fall“

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

Χрабрата историска психолошка драма „Mary & George“ на SkyShowtime

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

Авантури и акции преку „Knuckles“, нова серија на SkyShowtime

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

SkyShowtime ви ја претставува научно фантастичната „Halo“

SkyShowtime се подготви за маестрален почеток на новата година со истакнување на десет нови, возбудливи наслови кои ќе се појават на платформата во текот на 2024 година. Со листа од еден куп свежи и оригинални серии, регионални и ексклузивни наслови, SkyShowtime покажува дека е подготвен и оваа година да го …

Повеќе »

Финскиот процедурал „Северна ѕвезда“ репризно на Телма

Полициска работа, бокс и семеен живот во Лапонија. Марија Пудас, поранешна светска шампионка во бокс, истражува злосторства со нејзиниот партнер Саму Пајала во Лапонија. Животот на срдечното и малку хаотично семејство на Марија се менува кога таткото на Марија, Еско добива напад и се открива дека има долгови од 500.000 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!