Почетна / dani (страна 3)

dani

Ретро | Колективна хипноза кога Касандра дојде во Македонија

Далечната 1997 година… месец октомври. Се случи чудо. Се појави “Касандра”. Засекогаш се промени судбината не само на македонските телевизии, туку и на македонските граѓани кои за прв пат имаа прилика да се запознаат со “Касандра”, серијата која буквално “растури” во гледаност и стана легенда во која народот гледаше спас …

Повеќе »

Телма телевизија вработува новинари и репортери

Телевизија Телма има потреба за вработување на новинари, репортер во информативна редакција и новинар во дигиталната веб редакција на телевизијата. Сите заинтересирани може да се пријават на следниот мејл: telma1@telma.com.mk Во пријавата испратете кратка професионална биографија со содржани лични податоци, податоци за образование и за поседување вештини потребни за работните …

Повеќе »

Рекорд | „Немирно лето“ ја надмина и „Game of thrones“ на Твитер

Популарната романса за Еда и Ерхан заврши со емитување во Турција. На 8 септември на турскиот Фокс беше прикажано финалето на “Немирно лето” која ја следиме секоја вечер само на Сител. Романтичната комедија се смета за една од најуспешните кога се работи за турските продукции токму поради големата хемија која …

Повеќе »

Фотографии од последните денови од снимањето на „Немирно лето“

На 8 септември, во Турција беше емитувана последната епизода од романтичната хит комедија “Немирно лето” која гледачите во Македонија ја следат секоја вечер на Сител во 19.45 часот. А само пред неколку седмици беа снимени и последните сцени од серијата. Дружењето заврши и за актерите кои со необични фотографии на …

Повеќе »

Руска мелодрама за една балерина на МТМ и регионалните тв

Од 13 септември во 17.45 часот на прва скопска МТМ телевизија започнува со емитување руската мелодрама “Семејни вредности”, претходно емитувана на Нова, Тера и Алфа. На МТМ ќе се емитува секој работен ден со реприза во 21 часот и неделен омнибус за викендите. Татјана е талентирана и трудољубива примабалерина на …

Повеќе »

Aвалон ги откажа фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling

Во прилог целосното соопштение на Авалон продукција : “Почитувани, Прво би сакале да им изразиме најдлабоко сочувство на семејствата на починатите во оваа ужасна трагедија што се случи синоќа во Тетово. Ова што во моментов се случува овде е практично доказ дека и кога е лошо може да биде уште …

Повеќе »

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од денес од 16.часот, ден 9.9.2021 до 24.00 часот на ден 11.09.2021, нема да бидат емитувани нарачните реклами на македонските телевизии, како ни содржини од забавен карактер. Знамињата спуштени на половина копје. Македонија во тродневна жалост. …

Повеќе »

Каролина со песна порача : Честит празник Македонијо! ❤️🇲🇰

Мега ѕвездата од домашен амбиент упати честитка за нашата сакана Македонија. Со малку изменет текст во нејзината позната “За нас”, Каролина го честиташе големиот празник за независноста на Македонија : View this post on Instagram A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Вака започна „Одмазда“ на Канал 5, серија од срцето на Анадолија

Од понеделник до петок на Канал 5 се емитува новата посластица за љубителите на турските класики. Од срцето на Анадолија директно на малите екрани во Македонија пристигна “Одмазда”, една од најнаградуваните серии од последните години. Во продолжение, запознајте го главното сиже на приказната за безвременската љубов на Али и Мави: …

Повеќе »

Бали бег купува нова вила откако во пожар му изгоре куќата

Старата куќа на познатиот актер Бурак Озчивит се најде на патот на пожарите во Турција ова лето. Оваа година Турција го помина едно од најлошите лета во својата историја кога станува збор за шумски пожари. Дури и добро познатиот актер, Бурак Озчивит, делумно беше жртва на оваа еколошка катастрофа. По …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!