Почетна / dani (страна 20)

dani

Дознајте кога ќе се емитуваат новите епизоди на „Забрането јаболко“

Заради пандемијата со Covid 19, снимањето на серијата “Забрането јаболко” е со повремени прекини и тоа ja оневозможува Канал 5 да обезбеди континуитет во емитувањето на серијата. Поради таа цел, прво ќе се соберат доволно епизоди и истите ќе се адаптираат за емитување по што ќе следува нивно прикажување од …

Повеќе »

Португалската теленовела продолжува на Телма со втора сезона

“Горчлива одмазда” е португалска теленовела која ја доби интернационалната награда ЕМИ за најдобра теленовела во 2018-та година. Од 19 април повторно во Македонија со новите продолженија од втората сезона на Телма. Снимана е во Португалија и Бразил, а дел од сцените и во Мадрид, Шпанија. Oд понеделник до петок во …

Повеќе »

Слатката комедија за „Малата Каја“ oд сега секое неделно попладне

Забавна комедија за двајца млади кои ќе ги спои една слатка и невина душа, една вистинска мала умница. “Малата Каја” се емитуваше на Канал 5 од понеделник до петок, но од сега ќе ја гледате само во недела во 16 часот. Ова е серија за Неџат и неговата ќерка Каја …

Повеќе »

И локалните телевизии со неколку репризи на британската “The Missing”

Откако беше неколкупати емитувана на Телма, сега британската крими серија “The Missing” – неколкупати и на МТМ и локалните телевизии. Секоја недела повторна реприза на прва скопска МТМ во вечерниот термин 21.50 часот. Приказната започнува во 2006 година кога Емили и Тони Хјуз со својот петгодишен син Оливер заминуваат на …

Повеќе »

Нови епизоди од „Светот на Биби“ секој ден на МРТ 1 во 19 часот

Нови епизоди од серијал на цртани за деца од претшколска и рана училишна возраст. Кратки анимирани продолженија кои се поучни и интересни ќе може да следите од понеделник 12 април на првиот канал на МРТ. Децата ги обожаваат, а за тоа зборуваат и милионите прегледи на цртаните на YouTube. Главниот …

Повеќе »

Видео | Tраперите Таско и Пајак со заеднички спот за „Психо”

Доолгоочекуваниот дует за кој толку многу зборуваа фановите на Таско и Пајак се реализираше со песната “Психо”. Најпопуларни меѓу младите двајцата Киковци, Христијан Тасковски-Таско и Христијан Настески-Пајак, ден по промоцијата веќе високо котираат на трендинг листата на Јутуб. Песната е во трап стил за која музиката и текстот го напишаа …

Повеќе »

Aкција на глуви и наглуви ученици за проблем на „Партенија Зографски”

Средното училиште ДУЦОР „Партенија Зографски“ се наоѓа помеѓу фреквентната улица Благоја Стефковски и булеварот Александар Македонски, кој продолжува кон автопатот А-75 и ги спојува двата дела од градот Скопје. Учениците во ова и другите околни училишта често не можат безбедно да ја поминат улицата и нивната безбедност е загрозена, за …

Повеќе »

Нова српска серија „Игра на судбината“ во 21 часот на Алфа

Oд сега српската серија “Вистини и лаги” ќе се емитува на Алфа од понеделник до петок во 23.30 часот, а во 21 часот започнува новата српска сапуница “Играта на судбината”. Се работи за адаптација на колумбиската теленовела “Nuevo Rico Nuevo Pobre”, a поради големиот успех во соседна Србија, досега се …

Повеќе »

Нова турска серија „Лузни“ од понеделник до петок во 20 часот на Канал 5

Нехир е млада девојка, која ја користи својата убавина за да ги мами мажите. Како дете била напуштена од родителите и оставена во едно сиропиталиште, како ја запознала Зерин која станала нејзина менторка. Зерин ја научила Нехир како да се брани во животот, како да лаже за успее и како …

Повеќе »

Секоја чест – македонска новинарка со потресна, но храбра исповед

„Од кога знам за себе живеам со алопеција. Пред 3-4 години некако проценив дека баш во 2021-ва ќе ја извадам периката (која и да е и каква и да е) и ќе се сликам без неа – со коса, кратка…“, ја почнува својата емотивна исповед Цеце Николова. Цеце Николова веќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!