Почетна / Телевизија / Антониа со песна од Витни Хјустон се пласираше во 8. круг на „Ѕвездички“

Антониа со песна од Витни Хјустон се пласираше во 8. круг на „Ѕвездички“

 

Вака звучеше нашата учесничка во хит шоуто на Сител

 

Скопјанката Антониа вчеравечер се пласираше во осмиот круг од натпреварот за деца таленти “Пинк ѕвездички”. Македонската ѕвездичка се’ посилно блеска со секоја нејзина следна изведба.

 

 

Па така и сега, Антониа успеа со брза и енергична песна да ги воодушеви членовите на жири комисијата, кои ги кренаа своите столчиња и и’ дадоа поддршка на талентираната Македонка.

Гиговска ја отпеа “I wanna dance with somebody”, песна на Витни Хјустон која има добиено Греми во 1988 година. Настапот на Антониа го гледате во продолжение и во понеделник на Сител во 21.30 часот :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!