Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 39/50

50-те најпопуларни теленовели | 39/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

39. Pedro el Escamoso – Лажливецот Педро
(Колумбија, 2001)

Улоги: Мигел Варони и Сандра Рејес.

Најпопуларниот телевизиски лик во Колумбија. Со својата улога на Педро Корал и со својот незаборавен танц “El Pindino”, актерот Мигел Варони стекна интернационална слава. Во Мексико направија свој римејк под назив Yo amo a Juan Querendon, но серијата не ја достигна славата на оргиналот. Лажливецот Педро ја отвoра листата на останатите 40 најпопуларни теленовели на сите времиња.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Како од мајка роден, актерот од „Руби“ упати моќна порака

Латиноамериканскиот актер Себастијан Рули ги изненади своите фанови, позирајќи целосно гол. Ѕвездата на “Руби”, своевремено …

error: Содржината е заштитена!