Почетна / Серии / Документарецот на Стоун, „Разговори со Путин“ од вторник на Телма

Документарецот на Стоун, „Разговори со Путин“ од вторник на Телма

 

“The Putin Interviews” – нов документарец на Телма во прајмтајм

 

Режисерот Оливер Стоун имаше несекојдневна можност да му поставува прашања по сопствен избор на еден од најмоќните политичари во светот – Владимир Путин.

 

 

Во 4 едночасовни епизоди, гледачите ќе слушнат што кажува рускиот претседател за руско американските односи, за обвинението дека Русија влијаела на американските избори во 2016 година, како и за многу други теми. Оскаровецот Оливер Стоун истакна дека главна цел на ова интервју е американските граѓаните да ја сослушаат и разберат руската страна и да се стави крај на понатамошното влошување на односите меѓу САД и Русија.

 

 

Разговорите со Путин ќе се емитуваат на Телма телевизија од вторник (5 декември) до петок (8 декември) во 20:30 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

BBC драмата „Killing Eve” секоја вечер на Fox во 22.55 часот

Криминалистичкa трилер серија во која двата главни лика, Ив (Сандра О) и Виланел (Џоди Комер), …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!